R

14 Nisan 2012 Ehliyet Sınavı Yerleri Açıklandı Tıkla


 • Anasayfa
 • 14 Nisan 2012 Ehliyet Sınavı Yerleri Açıklandı Tıkla
14 Nisan 2012 Ehliyet Sınavı Yerleri Açıklandı Tıkla

14.04.2012 tarihinde yapılacak ehliyet sınavının giriş belgelerini ve sınav yerlerini iki şekilde öğrenebilirsiniz?

 • Kayıt olduğunuz sürücü kursu aracılığı ile ki en sağlamı budur.muhakkak sürücü kursunuzdan en geç sınava 1 hafta kala 14 nisan mtsk sınavı giriş belgenizi alın
 • İkinci olarak size aşağıda vereceğim MEB’in linkine girerek öğrenebilirsiniz?
!!! 14Nisan 2012 Motorlu taşıt sürücü adayı sınav yerleri açıklandı!!!

 14 Nisan 2012 Ehliyet Sınavı Giriş Belgeleri ve Sınav Yeri İçin Tıkla

Ehliyet Sınavı Örnek Soruları İçin Tıkla

Ehliyet sınavı yaprak testler için tıkla

14 Nisan 2012 ehliyet sınavının direksiyon sınavı 12-13 Mayıs 2012tarihlerinde yapılacaktır.(yazının devamını oku)

14 nisan 2012 Ehliyet Sınavında Dikkat Edilmesi Gerekenler:


 1. 2 Temmuz Sürücü belgesi ehliyet sınavı saat 11:00′da başlar. (Lütfen Dikkat: 11:01 itibarıyla sınav yerinde olan sürücü adayları sınavlara kesinlikle alınmazlar. Bu durum sınav yönetmeliğince gerçekleştirilen kesin bir kuraldır. Dolayısıyla sınava geç kalmamaya tüm adaylar özen göstermeli sınav saatinden önce sınavın gerçekleştirileceği okulda olmalıdır.)
 2. Sınavda size verilen soru kitapçığının sertifika türü, almak istediğiniz sertifika türüyle aynı değilse salon görevlilerini uyararak soru kitapçığınızın doğru kitapçıkla değiştirilmesini sağlayın.
 3. Soru kitapçıklarını kontrol ederek, baskı hatası olan soru kitapçığının değiştirilmesi için salon görevlilerine başvurunuz.
 4. Soru kitapçığındaki açıklamaları detaylıca okuyunuz.
 5. Sınavda yanlarında cep telefonu, çağrı cihazı vb. iletişim araçları bulunduran adayların sınavları iptal edilecektir. Bu konuya kesinlikle özen gösterin.
 6. Sınav giriş belgesini sınav bitiminde soru kitapçığı ve cevap kâğıdı ile birlikte salon görevlilerine teslim ediniz.
 7. Sınav saat 11.00′de başlayıp 13.30′da biter. Sınav başladıktan sonra ilk 45 dakika içinde hiçbir aday salondan çıkamaz.

 

14 nisan 2012 Ehliyet Sınavı Cevap Kağıdı İle İlgili Açıklamalar:

 

 1. Cevap kâğıdına kodlanmış olarak verilen kitapçık türü ile size verilen kitapçık türünün aynı olmasına dikkat ediniz. Aynı değilse salon görevlilerini uyarınız.
 2. Size verilen cevap kâğıdında yazılı olan bilgilerin size ait olup olmadığını kontrol ediniz.
 3. Cevap kâğıdı üzerine yazacağınız yazı ve yapacağınız işaretlemelerde kurşun kalemden başka (Tükenmez kalem, dolma kalem v.s) kalem kullanmayınız.
 4. Cevap kâğıdında İlk Yardım Bilgisi, Motor ve Araç Tekniği Bilgisi, Trafik ve Çevre Bilgisi testleri için üç ayrı bölüm bulunmaktadır. Cevaplarınızı cevap kâğıdındaki ilgili bölümlere yuvarlağı, dışına taşırmadan işaretleyiniz. Unutmayın! Soru kitapçığı üzerinde yapılan cevaplandırmalar kesinlikle dikkate alınmaz. Yanlış işaretlemelerinizi düzeltirken yuvarlağın içini temizce silmeyi ihmal etmeyiniz.


14 Nisan 2012 Ehliyet Sınavı Soru Kitapçığı İle İlgili Açıklama:

 1. Ehliyet sınavı soru kitapçığında;
  14 Nisan B- C- D- E sınıfı sürücü belgesi sınavına girecek olanlara İlk Yardım Bilgisi dersinden 30, Trafik ve Çevre Bilgisi dersinden 50, Motor ve Araç Tekniği Bilgisi dersinden 40 olmak üzere toplamda 120 soru bulunmaktadır. Bu sertifika türü için verilen cevaplama süresi 150 dakika ile sınırlıdır.
  14 Nisan A2 sınıfı sürücü belgesi sınavına girecek olanlara Trafik ve Çevre Bilgisi dersinden 40, İlk Yardım Bilgisi dersinden 30, Motor ve Araç Tekniği Bilgisi dersinden 20 olmak üzere toplamda 90 soru bulunmaktadır. Bu sertifika türü için verilen cevaplama süresi 120 dakika ile sınırlıdır.
  14 Nisan H sınıfı özürlü ehliyet sürücü belgesi sınavına girecek olanlara Trafik ve Çevre Bilgisi dersinden 50, İlk Yardım Bilgisi dersinden 30 olmak üzere toplamda 80 soru bulunmaktadır. Bu sertifika türü için verilen cevaplama süresi 100 dakika ile sınırlıdır.
 2. Ehliyet sınavında yöneltilecek olan her bir sorunun dört seçeneği vardır. Dört seçenekten sadece bir tanesi doğru cevaptır. Doğru bulduğunuz seçeneği cevap kâğıdında o soru için ayrılan yerde bularak işaretleyiniz. Cevap kağıdında aynı soru için birden fazla işaretlemelerde o soru yanlış cevaplandırılmış sayılır.
 3. Her ders kendi içerisinde 100 tam puan üzerinden değerlendirilecektir. Başarılı sayılabilmeniz için her bir dersten -ayrı ayrı- 70 puan almanız gerekmektedir.
 4. Sınav sırasında adaylara ayrı bir karalama kâğıdı verilmeyecektir. Soru kitapçığınızın içindeki boş alanları karalama yapmak için kullanabilirsiniz.
 5. Cevabını bilmediğiniz sorular üzerinde fazla zaman kaybetmeden diğer sorulara geçiniz. Zamanınız kalırsa bu sorulara daha sonra dönebilir yeniden inceleyebilirsiniz.
 6. Cevaplarınız puanlanırken her doğru cevaba puan verilecek, yanlış cevaplarınız dikkate alınmayacaktır. Bu sebeple sınavda cevabını bilmediğiniz sorularda doğru olduğunu düşündüğünüz şıkkı mutlaka işaretleyip boş gerçememeye özen gösterin.
 7. Sınavın bitiminde cevap kâğıdınızı ve soru kitapçığınızı salon sorumlularına teslim etmeyi unutmayınız.

 

14 Nisan 2012 Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu (MTSK) Sınavı Sırasında Uyulacak Kurallar:

 1. Sınavın başladığı andan itibaren, salon görevlilerinin tüm uyarılarına uymak zorundasınız.
 2. Sınav başladıktan sonra görevlilerle konuşmanız ve soru sormanız yasaktır.
 3. Sınav sırasında kopya çeken, çekmeye teşebbüs eden, kopya veren ya da kopya çekilmesine yardım eden, kurallara ve uyarılara uymayan adayların sınavları geçersiz sayılacaktır. Ayrıca bu kişiler ilk 45 dakika sonunda salondan çıkarılacaktır.
 4. Sınavsüresince, sınavgiriş belgesi ile birlikte nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport kimlik belgelerinden birini masanızın üzerinde bulundurunuz.
 5. Sınav başladıktan sonra adayların birbirleriyle konuşmaları, kalem, silgi vb. şeyleri istemeleri yasaktır.
 6. Sınav sırasında sigara, çay vb. içilmesi kesinlikle yasaktır.
 7. Sınavın başladığı belirtilmeden soru kitapçıkları açılamaz ve cevaplandırma yapılamaz.
 8. Sınav sonrası sınav giriş belgesini, soru kitapçığını ve cevap kâğıdını mutlaka salon görevlilerine teslim ediniz. Sınav evraklarını teslim etmeyen, soru kitapçıklarının sayfalarından bir kısmını eksik teslim edenlerin sınavları geçersiz sayılacak, ayrıca haklarında yasal işlem yapılacaktır.
Şimdiden sınava girecek arkadaşlara başarılar dileriz.

.:EhliyetAl.Net:.

14 Nisan 2012 Ehliyet Sınavı Yerleri Açıklandı Tıkla ile Benzer Yazılar:

9 Nisan 2012 Saat : 4:47

Leave a Reply

*


ehliyet,sınav,soruları,cevapları,direksiyon,deneme,yeri,sorgulama,randevu,sonuçları Son Yazılar FriendFeed