R

Ehliyet Stajerliği Ne Zaman Başlıyor


Ehliyet Stajerliği Ne Zaman Başlıyor

Öncelikle tüm ziyaretçilerimize merhaba. Birkaç gündür yazamadım şimdi bu konu hakkında yazmak istiyorum.

Ehliyet stajyerliği bir süredir konuşulan bir konu. Ama ne zaman çıkar kimse kesin bir şey söyleyemez. Aslında taslak olarak vs tamamen hazır sadece Meclisten onaylanması kaldı. Mecliste dosyaya sıra gelip onay verildiği andan itibaren sürücü kurslarına kayıt olan adaylar artık normal ehliyet alamayacaklar stajyer ehliyet alacaklar.

Peki Nedir Bu Stajyer Ehliyet ?

Stajyer ehliyet alan sürücü adayları emniyetten normal ehliyet almayacaklar. Öncelikle onlara bir belge verilecek ve 2 yıl bu belge ile araç kullanabilecekler.

Araç kullanırken yanlarında bir usta öğretici olması gerekecek. Ayrıca stajyer ehliyete sahip sürücüler araçlarında yolcu da taşıyamayacaklar. İki kere kırmızı ışıkta geçtiklerinde veya iki kez alkollü olarak yakalandıklarında kısaca 100 Ceza puanını doldurduktan sonra ellerinde ki belge geri alınacak ve sıfırdan sürücü kursu gitmeleri gerekecek.

Tekrardan ehliyet sınavlarına girilecek ve tekrar dan bu aşamalardan geçmeleri gerekecek.

Stajyerlik hakkında kısaca merak edilenleri ve bildiklerimi paylaşmaya çalıştım.  Yinede merak ettiğiniz bir şey olursa bu konu hakkında yorum yazabilirsiniz veya bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Stajyer Sürücü Uygulaması Geliyor (2012)

Hepinize kazasız günler dileriz.
Ehliyetal.net Yönetimi

.:EhliyetAl.Net:.

Ehliyet Stajerliği Ne Zaman Başlıyor ile Benzer Yazılar:

23 Şubat 2011 Saat : 3:14

One Response to “Ehliyet Stajerliği Ne Zaman Başlıyor”

  1. 1
    ALİCAN Says:

    bu stajerli ehliyet 6. ayda çıkacak diye bir söylenti var peki bu dogrumu ben bir iki tane sürücü kursuna sordum ama onlarda 6. ayda çıkacak diyorlar bu konu hakkında bilginiz varmı?

Leave a Reply

*


ehliyet,sınav,soruları,cevapları,direksiyon,deneme,yeri,sorgulama,randevu,sonuçları Son Yazılar FriendFeed