R

e-sınav randevu sistemi

e-sınav randevu sistemi

Merhaba sevgili okurlar, daha önceki bir yazımda ehliyet sınavının internette olacağından bahsetmiştik. Bu yazımızda da yeni gelişmelerden bahsedeceğiz.

E-sınav Nedir?

E-sınav optik form kullanılarak yapılan test sınavının elektronik ortamda (bilgisayar başında) Genel Müdürlük tarafından belirlenen merkezlerde “e-sınav randevu sistemi” ile yapılan başvurular ile yapılmaktadır. Sınav sadece adayın sürücü kursuna kayıtlı olduğu ilin sınırları içerisinde yapılacaktır.

Hangi Zaman Aralıklarında Sınav Uygulanmaktadır?

Herhangi bir sınavdan başarısız olan aday en erken 15 gün sonrası için e-randevu sisteminden randevu alabilecektir.

E-Sınav Başvurusu:

E-sınava katılmak için başvuru tarihleri arasında aday bilgilerinin doğru ve eksiksiz olarak , MTSAS modülüne girilmesi gerekmektedir. Belgelerin doğruluğundan aday, bilgilerin doğru işlenmesinden Motorlu Taşıt Sürücü Kursu Müdürlüğü ve Ön inceleme Komisyonu sorumludur. Ayrıca sisteme başvuru yaparken aday fotoğrafının da girilmesi gerekmektedir. foto en erken 3 ay önce çekilmiş, renkli ve adayın yüzünün belirgin olduğu bir fotoğraf olması gerekmektedir.

E-sınav Uygulaması B türü sertifika (otomobil, minibüs, kamyonet) için ve aşağıdaki tablodaki derslerden yapılacaktır.

Sertifika Türü İlk Yardım Bilgisi Trafik ve Çevre Bilgisi Moto ve Araç Tekniği Toplam Sınav Süresi
B 30 Soru 50 Soru 40 Soru 120 Soru 150 Dakika

E-sınav uygulaması sonrasında sorumlu olduğu tüm derslerden başarılı olan aday bir sonra ki aşama olan Direksiyon sınavına katılmaya hak kazanır…

23 Nisan 2011
Okunma
bosluk

ehliyet,sınav,soruları,cevapları,direksiyon,deneme,yeri,sorgulama,randevu,sonuçları Son Yazılar FriendFeed